AKEV’DE 29. OLAĞAN GENEL KURUL

Genel kurulda en dikkat çekici bölüm ise bu yıl eğitime başlayacak Antalya AKEV Üniversitesi ile ilgili bölüm oldu. Barkovizyon eşliğinde  yapılan sunum sırasında bazı üyelerin duygulandığı görüldü. Eylül ayında eğitime başlayacak olan Antalya AKEV Üniversitesinin bölümleri ve fiziki mekanlar sunumda ilgiyle takip edildi. “Sınıf Yap, Oda Donat” kampanyasına katılan ve destek veren üyeler ile hayırseverlerin isimlerinin verildiği derslikler de sunumda yer aldı ve katkılarından ötürü teşekkür edildi.
Öte yandan Antalya AKEV Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Hayati Aktaş söz alarak “İnanın birçok yerde ders verdim, büyük topluluklara hitap ettim ancak hiçbir yerde bu kadar heyecanlandığımı hatırlamıyorum. Bu büyük aileye yeni katıldım. Bugüne kadar kısıtlı imkânlarla büyük mücadelelerin yürütüldüğünü gördüm. Bundan sonra bu büyük mücadeleye katılarak tecrübemi, bilgimi, her şeyimi üniversite için vereceğim.” diyerek duygularını dile getirdi.
Genel Kurulun sonunda söz alan Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Çiçek tüm üyelere teşekkür ederek “Yıllar önce üniversite kurmak için yola çıktığımızda bazıları bunun bir hayal olduğunu söylüyordu. Evet, dün öyleydi, bugün ise bir gerçek. Eylül ayında eğitime başlayacak olan Antalya AKEV Üniversitesi halkın gücüyle kurulan ilk üniversite olarak tarihe geçecektir. Desteklerini esirgemeyen üyelerimize, hayırseverlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Ancak şu bilinmelidir ki yapacaklarımız asla bitmedi. Katkı ve desteklerinizin artarak devam etmesini diliyoruz.” diyerek duygularını belirti.